0332 2219660 - Fax: 0332 2219689

SAĞLIK

Şehir'de Yaşam

Okulumuzda, öğrencilerin ve okul personelinin sağlığı için daimi olarak bir hemşire okul içinde görev yapar.

Sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi adına öğrencilerimizin kontrolü için teknik ve sağlık malzemeleriyle donatılmış revirlerimiz bulunmaktadır.

Okulumuz yerleşke olarak hastanelere yakın bir mevkide kurulmuş olup en küçük bir vakada ambulans desteği sağlanmaktadır. Okulda gelişen acil durumlarda gerekli ilk yardımın yapılmasının ardından, öğrencimizin sağlık kuruluşuna sevki gerçekleştirilir.

Herhangi bir sağlık sorunu ile okulumuzda bulunan öğrencilerimizin, doğuştan gelen veya sonradan ortaya çıkan hastalıklarıyla (diyabet, tansiyon, astım, obezite, görme bozukluğu, duyma sorunu, vücutsal problemler v.s) ilgilenilir ve özel takipleri yapılır. Tüm bu süreçlerde öğrenci velisiyle sürekli işbirliği içinde bulunulmaktadır.

Belli dönemlerde ilaç kullanmak zorunda olan öğrencilerimizin ilaçlarını zamanında almalarına dikkat etmekle birlikte günlük veya mevsimsel hastalıklarda gerekli takip yapılmaktadır.

Sağlık Bakanlığının okullarda uygulamakta olduğu aşı kampanyaları, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık ocakları doktor ve hemşireleri tarafından okulumuz sağlık birimi gözetimiyle uygulanmaktadır.

Bunun yanı sıra okulumuzda görev yapan tüm personelimiz, belirli periyotlarla sağlık denetiminden geçer.