0332 2219660 - Fax: 0332 2219689

Kurucumuzun Kaleminden

Kurumsal

Selçuklulara başkentlik yapmış kadim başkent Konya’ya yakışan bir eğitim kurumu kurarak; geçmişte medreseler diyarı olarak anılan Konya’nın, gelecekte söz sahibi olacak bireyler yetiştirmesini amaçlamış bulunmaktayız.
Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen lisesi olarak faaliyete girecek olan Konya Şehir Koleji’nde çocuklarımız için modern çağın tüm imkânları ile kaliteli eğitim vermenin yanında, sosyal ve sportif faaliyetlerle de öğrencilerimizin zihinsel ve fiziksel gelişimine de katkı sağlayacağız.


27.500 Metrekare kapalı, 16.500 metrekare açık olmak üzere toplam 44.000 metrekarelik alanımızda şehrin en büyük eğitim külliyesini inşa ettik. Hem ulusal hem de uluslararası platformda rekabetçi anlayışımızla, teknolojik imkânları da çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz.

Konya Şehir Koleji olarak, şehrimizin alanında önde gelen isimleriyle oluşturduğumuz eğitim kadromuzla, öğrenci odaklı bir eğitim öğretim sistemini hayata geçiriyoruz. Şehrin birer değeri olmaya namzet öğrencilerimizi, ilmi olduğu kadar manevi değerlerimizle de yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız.
Amatör ruhumuzu kaybetmeden profesyonel eğitim metodumuzla, önemli eğitim sistemlerini uygulayan Konya’nın ilk eğitim kurumu olacağız. Bu eğitim metodunda, değerler eğitimini de tüm okullarımızda proje olarak uygulayacağız.
Şehrimizin milli ve yerli eğitim kurumu olarak, yolumuza ulusal ve uluslararası başarı hedefleriyle devam edeceğiz.

Yeni eğitim ve öğretim yılının şehrimiz ve ülkemiz için başarılı ve hayırlı olmasını dilerim.

Ömer Faruk İYİBİLDİREN
Konya Şehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı