0332 2219660 - Fax: 0332 2219689

Yabancı Dil

Şehir Koleji

YABANCI DİL EĞİTİMİMİZ

‘‘Ey dilim! Sen benim hem servetimsin hem felaketim…
Beni bahtiyar eden de sensin, berbat eden de…’’

Çağımızın gerisinde kalmamak ve kendi kültürümüzü geleceğe taşımak adına dil eğitiminin ne kadar elzem ve ne kadar hassas bir konu/eğitim olduğunun bilinciyle okulumuzda dil eğitimine ayrı bir önem vermekteyiz.

Günümüzde, aydınlanan toplumlar da, bir kimsenin ne söylemesini bilmesi gerektiği yeterli değildir; nasıl söyleneceğini bilmesi de gerekir. İşte tam da bu yüzden yabancı bir dili kendi ana dilimiz gibi konuşmadıkça; bilgilerimizi, düşündüklerimizi başka insanlara ve kültürlere hiçbir zaman aktaramayacağız. Ama iyi bir dil eğitimiyle neyi nasıl söyleyeceğimizi öğrenebiliriz.

Şehir Koleji olarak, şehrimizde hali hazırda bulunmayan çok önemli ve yararlı bir çalışmaya imza atarak, tecrübeli akademik kadromuz öncülüğünde okulumuzda, uluslararası nitelikleri içinde barındıran bir dil eğitimini, yeniden düzenlemiş olduğumuz bir sistemle öğretmenin gururunu ve sevincini yaşıyoruz, yaşamaya devam edeceğiz.

Unutulmamalıdır ki, milletlerin; ekonomileri, teknolojileri ve diğer tüm özelliklerinin yanı sıra onları medeniyetler seviyesine taşıyan en önemli dayanakları dilleridir. Çünkü konuşabildiğimiz kadar varız.

Bu şehirden başlayıp, gelecekte tüm dünyada konuşabilmek dileğiyle…

Şehir Koleji Dil Zümresi