0332 2219660 - Fax: 0332 2219689

Ortaokul

Şehir Koleji

Konya Şehir Koleji Ortaokulu olarak;

Şekil almaya en müsait yaşlarında bize emanet edilen genç bireyleri ailesine, çevresine saygılı, hoşgörülü, özgür düşünce ve geniş fikir anlayışına sahip, farklı fikirlere saygılı, vatanına, milletine faydalı birer insan modeli olarak en iyi şekilde yetiştirmek üzere teslim alıyoruz.

Seçkin eğitim kadromuz, gerçekleştirdiği öğretim çalışmalarını sınıf içinde kullandığı tüm materyalleri, eğitim-öğretim tekniklerini ve değerlendirme yöntemlerini misyonumuza ve eğitim felsefemize uygun olarak planlamakta ve öğrencilerimizi bir üst kademeye hazırlamaktadır.

Eğitim Öğretim Hedeflerimiz:

- Ders konularını amaç olarak değil hayatı kavramada araç olarak kullanmak,

- Grup çalışmalarını öğrenme sürecinin tamamlayıcı parçası olarak benimsemek,

- Farklı ilgi ve yetenek alanlarına yönelik etkinlikler için olanak hazırlamak,

- Bireysel, sosyal, sportif gelişim alanlarında yeterli donanıma sahip özgün bireyler yetiştiren Türkiye’nin önde gelen kurumlarından biri olmak.

5. Sınıfa geçecek olan sevgili öğrencilerimiz; ilkokul döneminizi tamamlayıp ortaokul döneminize geçiş vakti. Kemerlerinizi bağlayın. Çok hızlı ve bir o kadar da verimli bir dönem sizleri bekliyor.

İlkokuldaki oyunlarınızı geleceğiniz adına azaltarak derslere odaklanma zamanı. Aynı zamanda sanat ve spor gibi alanlarda yeteneklerinizi keşfedip kendinizi geliştireceksiniz.

Gündemi yakından takip etmeniz de aktifleşmenizde, genel kültürünüzün gelişmesinde size katkıda bulunacaktır.

Unutmayın ki önünüzde lise kaderinizi belirleyecek çok büyük bir sınav sizleri bekliyor. LGS sizleri kendinizden emin bir şekilde hazırlamak en birinci vazifemiz ve hedefimizdir.

2016-2017 eğitim öğretim yılında hepinize başarılar dilerim.

     Konya Şehir Koleji Ortaokul Müdürü