0332 2219660 - Fax: 0332 2219689

Anaokulu

Şehir Koleji

Konya Şehir Koleji Anaokulu'nda çocuklar rekabet etmez; çünkü gelişmez rekabetin değil, çalışmanın sonucudur.

Çocuklarımızın zengin öğrenme ortamları aracılığıyla sağlıklı büyümelerini, bütün gelişim alanlarının desteklenerek en üst düzeye ulaşmalarını, öz bakım becerini kazanmalarını, temel eğitime hazır bulunmalarını sağlamak, ülkemizin milli ve manevi değerleriyle donanmış bireyler yetiştirmektedir.

Yukarıdaki amaçlar doğrultusunda “EKLEKTİK” bir eğitim programının uygulandığı anaokulumuz, 48-72 Ay arasındaki çocuklara hizmet verir. Yirmişer öğrenciden oluşturduğumuz sınıflarımızda her biri Okul Öncesi lisans eğitim düzeyindeki öğretmenler ve asistanlardan oluşan uzman kadrolar görevlidir.

Sadece anaokulu için görevlendirilmiş rehber öğretmenimiz, öğrencilerimizin gelişim durumunu takip ederek öğretmen ve velilerimize destek verir.

Anaokulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün Okul Öncesi Programı’na uygun olarak günlük, haftalık, aylık, dönemlik ve yıllık etkinliklerin yanı sıra haftanın her günü farklık branşlarda destekleyici eğitimler verilir.

Destek branşlarımız Beden Eğitimi, Yüzme, Değerler Eğitimi, Kur'an-ı Kerim, Hz. Muhammed'in (sav) Hayatı, Görsel Sanatlar, İngilizce, Satranç, Akıl ve Zeka Oyunlarıi Müzik ve Drama kategoriden oluşur. 

Anaokulumuz, sürekli kendini yenileyen uzman öğretmenlerimiz öncülüğünde milli ve manevi değerleri esas alarak çocukları temel eğitime ve hayata hazırlar.