0332 2219660 - Fax: 0332 2219689

Anadolu Lisesi

Şehir Koleji

       Şehir Anadolu ve Fen Lisesi olarak mana ile maddenin, ruh ile aklın, irfan ile bilginin, geçmiş ile geleceğin, özgürlük ile özgünlüğün oluşturduğu bireşim için hazırladığımız eğitim modelimizle gençlerimizi yetiştiriyoruz.       Her bir öğrencimizin ayrı bir dünya ve ayrı bir değer olduğu bilinci ve bunun getirdiği sorumluluğun farkındalığı ve heyecanıyla tüm enerjimizi, imkânlarımızı seferber ederek geleceğin seçkin bireylerini birlikte yetiştirmek istiyoruz.       Öğrenciye özel, kazanım odaklı, öğrencinin aktif olduğu ve her ders için her öğrenciye özel “öğrenme planı” hazırlayarak bütüncül bir yaklaşımla eğitim veriyoruz.
       Atölyeler, dönüştürülebilen sınıflar, uygun öğrenme ortamları ve materyallerle her öğrencinin yeni beceriler kazanmalarına da imkân sağlıyoruz.
       Öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini, akademik kazanımları eksiksiz bir şekilde elde etmesini, sosyal uyumunu kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.
       Öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerine sahip, tarih bilinci oluşmuş, edebiyatta, sanatta, sporda kendini sürekli geliştiren, karşılaştığı durumları kritik edebilen, analitik düşünce yapısına sahip, çağın gerektirdiği teknolojik, bilimsel altyapıya sahip, iyi düzeyde yabancı dil bilen, ülkemizin ve dünyanın önde gelen  üniversitelerine yerleşmeyi kendisine hedef olarak belirlemiş, lider ruhlu, takım ruhu içinde çalışabilen bireyler olarak yetişmesi hedefimizdir.

GENÇLİĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR.

Alişan GÜMÜŞEFE

Konya Şehir Koleji Fen Lisesi Müdürü