0332 2219660 - Fax: 0332 2219689

Sosyal - Sportif - Sanatsal Eğitim

Şehir Koleji

SOSYAL, SANATSAL VE SPORTİF EĞİTİMİMİZ

Her çocuk bir sanatçıdır; sorun büyüdüğümüzde nasıl sanatçı kalabileceğimizdir.
Pablo Picasso

Okulumuzda eğitim gören öğrencilerde; güven ve sorumluluk duygusu geliştirmek, yeni ilgi alanları oluşturmak ve bu ilgi alanları doğrultusunda yeni beceriler kazandırmak öncelikli amaçlarımız arasındadır.

Çocuk gelişiminin her aşamasında, ruh ve beden sağlığı başta olmak üzere her yönde, sanatın, sporun ve diğer sosyal etkinliklerin önemli bir yeri vardır. Bu bilginin öngörüsünde, çocuklara zevk veren faaliyetlerin, kendilerini ve yeteneklerini tanıyıp keşfetmeleri, yeni şeyler üretmeleri, zihinlerini çalıştırmaları ve bedenlerinin çeşitli bölgelerini hareket ettirmeleriyle gelişimleri üzerinde olumlu etkiler yapmak için gayret etmekteyiz.

Unutulmamalıdır ki;

Müzik, resim, çeşitli el sanatları çocuğun ilgisini çeker. Her hangi bir sanat etkinliğiyle uğraşan çocuk, düşünmeyi, farklı çözümler üretmeyi, dikkatini bir iş üzerinde yoğunlaştırmayı, verilen direktiflere uymayı, iş birliği içinde çalışmayı öğrenir, hayal gücü, el-göz koordinasyonu ve becerileri gelişir. Enerjisini böyle faydalı uğraşlarda boşalttığı için yanlış eğilimlere, kendine ve etrafındakilere zarar verici davranışlara yönelme olasılığı azalır.

Bu bağlamda;

Şehir Koleji’nde; yüzmeden basketbola, futsaldan voleybola, yazarlık derslerinden diksiyon eğitimine, zekâ oyunlarından robotik çalışmalara, müzikten girişimciliğe kadar birçok farklı alanda kulüp çalışmalarına olanak sağlayan teknik ve fiziksel yeterliliğe sahip yaşam alanları mevcuttur.

Bütün bunların uygulanabilmesi için;

Şehir Koleji’nde kapalı spor salonu, yüzme havuzu, açık futbol sahası ve açık voleybol sahasına ek olarak çok sayıda aktivite köşesi, sanat ve zekâ oyunları atölyeleri, 3D mini sinema salonu, tiyatro salonu ve 400 kişilik konferans salonu bulunuyor.  

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından refakat edilen sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler; öğrencilerin sağlık odaklı bedensel ve sosyal yaşam alışkanlıklarını kazanmalarına, eğilim ve yetenekleri olduğu dallarda yönlendirme ve motive edilmelerine, kültürel sosyal aktiviteler içinde bulunarak yaratıcılıklarını arttırmalarına ve sosyal ilişkilerinde özgüven sahibi güçlü bireyler olmalarına imkân tanıyor. 

Bu şehir’de, yetenek düzeyine bakılmaksızın, öğrencilerimizin ilgileri doğrultusunda sanatsal, kültürel ve sosyal etkinlik faaliyetlerine katılımının sağlanması hedeflenmektedir.

Bu Şehir, evrensel bir ölçekte ülkesini hedeflenen menzile götürecek olan; zihni ve kalbi, sosyal, sanatsal ve sportif becerilerle örülmüş geleceğin neslini yetiştirmeye devam edecek.

Geleceği;

Bir sporcu omuzlarında yükseltebilir,

Bir ressam tuvale çizebilir,

Bir müzisyen notalara nakşedebilir,

Bir şair kelimelerle anlatabilir,

Gelecek; bilgisini, kalbini ve ellerini kullanan nesillerin olacaktır.