0332 2219660 - Fax: 0332 2219689

Serviş İşleyişimiz

Şehir Koleji

Şehir Koleji; misyonunu, vizyonunu ve eğitim anlayışını, en çok önem verdiği alanlardan biri olan servis-ulaştırma alanında da en iyi ve en kaliteli hizmeti benimseyerek devam ettirmektedir. Bu anlayış doğrultusunda servis işleyişimiz;

 1. Öğrencimizin kayıt yaptırdığı ilk andan itibaren servislendirilmesi yapılır.
 2. 11’den 49’a kadar numaralar verdiğimiz öğrenci servislerimiz, öğrencilerimizin ikamet ettiği yerlere göre görevlendirilir.
 3. Numaralandırılan servisler, Konya’nın genelini kapsayacak şekilde bölgelere ayrılmış olan yerleri ifade eder.
 4. Her öğrenci ikamet ettiği bölgenin servisiyle okula gelip gider. Bu sayede servisimiz çok fazla dolaşmadan en kısa sürede ulaşım hizmetini tamamlar.
 5. Zamanın ne kadar önemli olduğunun farkında olan kurumumuz, güvenli ve dikkatli bir şekilde ulaşım görevini yerine getirirken, öğrencilerimizin servislerle evden okula ve okuldan eve geliş gidiş sürelerini en fazla 20-25 dakika olarak belirlemiş olup, bu süreninkesinlikle aşılmaması adına her türlü önlemi almış bulunmaktadır.
 6. En tabandan başlayıp en üst kademeye kadar ciddi bir takip ve koordinasyon birimi eşliğinde her öğrencimizin tek tek kontrolünün sağlanıp ulaştırması yapılır.
 7. Başta, sorumlu müdür öncülüğünde, idari işler koordinatörünün ve okulumuzda sabit kalan iki servis şirket sorumlusunun gözetiminde öğrencilerimiz, kendi bölgelerinin servisine bindirilir. Servisler okuldan ayrılmadan görevliler alandan ayrılmaz.
 8. Okulumuzda, 40 (kırk) adet servis aracı bulunmaktadır.
 9. Okulumuzda, acil durumlar ve idari kullanım ( maç, gezi, organizasyon vb.) amacıyla 2 (iki) adet özel araç ve iki sorumlu personel bulunmaktadır.
 10. Servis araçları, öğrenciler için yapılan her türlü etkinlikte kullanılmak üzere hazır bulundurulmaktadır.
 11. Servislerimizde, şoförlerimizle birlikte görevlendirilen ve cumartesi günü de dâhil olmak üzere haftanın altı günü öğrencilerimizin, araçlara binmelerine ve inmelerine yardımcı olan, araç içerisinde güvenliklerini sağlayan hosteslerimiz bulunmaktadır. Hosteslerimiz, bu altı günlük süre zarfında kesinlikle araç içindeki yerlerinden ayrılmamaktadırlar.
 12. Öğrencimizin yerleşim yerine göre görevlendirilen servis şoförümüz, öğrencimizin kayıt işleminin hemen ardından, veliyi arayıp kendini tanıtır, telefon bilgilerini verir, öğrencinin evden veya belirlenen yerden kaçta alınacağını bildirir ve gerekli tüm bilgi alışverişini yapar.
 13. Öğrencilerimizin güvenli ve zamanında ulaşımlarının yapılması adına, servis şoförlerimizin her birine kurumumuz tarafından birer şirket hattı tahsis edilmiştir. Şoförlerimiz bu sayede, öğrencilerimizle ve velilerimizle sağlıklı bir iletişim kurabilmektedirler.
 14. Bu imkân dâhilinde, servis şoförümüz, öğrencinin sabah servise bineceği saatten 5 (beş) dakika önce, öğrenci velisini arayıp çocuğun hazırlanması gerektiğini hatırlatır. Bu sistem ile öğrencimizin servis beklemesi gibi durumların önüne geçilir ve veli-şoför muhattabiyeti ortadan kaldırılır. Aynı zamanda diğer öğrencilerimiz de bekletilerek mağdur edilmez.
 15. Servis şoförlerimiz, görevlerini yaparken, kaliteli bir hizmet verebilmek için gerekli hitabet kurallarına dikkat ederler.
 16. Servis şoförlerimiz, güler yüzlü olmakla birlikte standart bir giyim tarzıyla da Şehir Koleji’ne ve değer verdiğimiz velilerimize yakışan bir görüntü içerisinde görevlerini yerine getirirler.
 17. Servis şoförlerimiz, işlerine son derece önem veren, titizlik gösteren ve ulaşım alanında yıllarca çalışmış tecrübeli insanlar arasından özenle seçilmektedirler.
 18. Sene içerisinde iki kez olmak üzere dönem başlarında gerçekleştirilen, hem sorumlu müdürlerimiz hem de rehberlik servisimiz tarafından, ciddi bir çalışma sonucu özenle seçilen şoförlerimize, eğitim seminerleri verilir.
 19. Bu seminerlerde şoförlerimize, servislerimizin ve kurumumuzun genel işleyiş kuralları anlatılarak gerekli uyarılar yapılır. Misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda eğitimleri tamamlanır.
 20. Kurum olarak şoförlerimize değişmez prensibimizin; öncelikle görevlerinin öğrencilerimizin güvenliği olduğu noktası önemle vurgulanır. Bu kapsamda, trafik işaret ve levhalarına uyma zorunlulukları ciddiyetle hatırlatılır, takip edilir.
 21. Trafikte seyir halindeyken, bütün nizami kurallara ve uyarılara tamamen uyan servis şoförlerimiz, zamanında ve güvenli olarak görevlerini tamamlarlar.
 22. Bir tek öğrencimizin dahi hiçbir sıkıntı yaşamaması için, seminerlerde gerekli tüm eğitimleri alan tecrübeli şoförlerimiz; kurallara uyma, güvenlik, zamanlama, sağlıklı iletişim, kişisel dikkat, kaliteli hizmet ve belirlenen diğer alanlarda saygılı ve ciddi bir şekilde görevlerini layıkıyla yerine getirirler.

Ulaşımını sağladığımızın, sizlerin yegâne varlıkları olduğunun ve onlarında da her şeyden daha değerli olduğunun bilincinde ve farkında olarak, yaptığımız işi mükemmel bir seviyede yapmak için gece gündüz demeden çalışma iştiyakı içerisindeyiz.

Şehir Koleji olarak, emanetinizin geleceğimiz olduğunu çok iyi biliyoruz. Ve bunun için de, ne kadar mesafe olursa olsun sabırla yol aldığımızı tüm içtenliğimizle ve tüm çalışmalarımızla gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz

Emanetiniz, geleceğimizdir…